Našiel som prvé poznámky ku knihe .SUPPORT spred 2 rokov


Úplna náhoda. Zrovna som písal blogpost o .SUPPORT knihe. Niečo v zmysle ako napísať bestseller. Ten dám neskôr vonku, keď to všetko spracujem. Bolo to dnes 13.1.2017 a pozeral som si poznámky. Otvoril som evernote s prvou poznámkou s názvom: ws_book a tá je z 13.1.2015. Presne dva roky dozadu.

Môj prvý brainstorm ku knihe. Je tam napísaná vízia, timeliny a možné kapitoly. Je to také surové a sú v tom rôzne haluze. Ale zdieľam to tak, ako to bolo pred dvoma rokmi napísané bez úprav. Sami môžte vidieť, ako vlastne rozmýšlam úplne na začiatku a čo z toho sa mi podarilo. Načo som sa vykašlal a ako som sa namotával.

Poznámka 13.1.2015:

vizia:
spravit najlepsiu moznu knihu pre male a stredne firmy na zaklade pribehu a skusenosti z websupportu. tak, aby sa do nej dali vlozit vsetky mozne vedomosti, ktore by citatelia vedeli vyuzivat vo svoj prospech.

spravit knihu, ktora pomoze slovenskemu/ceskemu/hociktoremu podnikatelskemu prostrediu rychlejsie a lepsie podnikat, rast, mysliet vo vacsom. vyvarovat sa chyb a preskakovat niektore kroky.

kniha by mala byt farebna, velka, hruba, plna info. nieco ako 4hod. kuchar. (kniha moze obsahovat aj zabery a ulety do inych tem ktore ale spolu suvisia). mala byt to byt taka biblia podnikatela na demonstrovana na WS pribehu a clovek by si tam mal najst vsetko.

KONCEPT:

timelina – ako vznikal WS a jeho historia, milniky rozdelene casovo, ale zaroven v ramci nich by sa rozoberali aj rozne aspekty (napr. start, prve hirovanie, agile, manazovanie, sutaz z konkurenciou – vitazstvo, firemna kultura a clashe, riadenie struktury, raisovanie, exit .. )

timeliny by mohli byt 3:
– pribeh WS – “beletria, z ktorej by sa dalo tiez poucit” (ukazky realnych dokumentov, fotiek …)

– poznatky a mudrovacky o tom, ako sa to robilo, ako sa to malo robit, ako sa to robi, poucenia, zavery … know-how, tricky,

1. ako pracovat na sebe a rozvyjat svoju osobnost majitela – foundera / moja – lebo tak ako rastie firma a ucime sa, musi rast aj majitel-founder

Cele by to bolo koncipovane ako postupne sa ucenie, kde mnozstvo informacii a ich zlozitost postupne pribudali z timelinou / pribehom.

Mohli by byt 3 velke odseky bloky/farby: bigginner, stred, dospely.
Cize zaciatocnik si moze knihu otvorit od zaciatku a citat ju od zaciatku do konca. Pokrocily alebo profik si moze preskakovat a citat si veci, ktore potrebuje pre fungovanie svojej firmy. Informacie by mali byt podavane tak, aby ich chapal clovek ktory ma danu firmu. maly-stredny podnikatel.

– kniha by obsahovala velke mnozstvo realneho materialu a prikladov, ako to presne bolo

– kniha by mala obsahovat vela infografik a grafickeho materialu pre lepsie pochopenie, fotiek z historie, schem, cisel …

– taktiez by bol kazdy pripad doplneny o to, ako sa to dalo robit inac, pripadne nazory inych ludi a podnikatelov, analyzy, linky zo sveta

– kniha moze obsahovat interviews alebo vyjadrenia aj inych podnikatelov na dane problemy, alebo aj ine temy

– v knihe mozu byt citacie hustych autorov, resp. z mojich mantier… to fici vzdy

– kniha by mala ku kazdej teme, kapitole obsahovat odkazy na vyber z najlepsich dalsich knih a dokumentov, ak chce ist niekto hlbsie

Mozne temy o ktorych sa da bavit:

– start -> odkaz aj v neskorsej faze na startupy (neskor strukturovanie startupov, spin-offy vo firme)
– prvy klienti
– marketing
– helpdesk – customer service
– vlastny development – agile/scrum, r&d
– hirovanie – zaciatky, pokrocile, s HR
– fightovanie s konkurenciou, vyhra nad nou a predbehnutie konkurencie
– manazovanie ludi
– leadership
– uctovnictvo
– metriky firmy
– startupy – spinoffy
– amerika – inspiracia
– velkost trhu a market
– firemna kultura
– manazerske uctovnictvo, planovanie, budgety
– procesy v malej a strednej firme.. ake sme mali, ktore ako fungovali a nefungovali.. mozno vyber aj procesov z inych firiem
– investori, ziskavanie investicie, raisovanie prachov
– exit

Categories

4 Comments

Add yours
  1. 2
    Silvio

    presne tak to je to absolútne najdôležitejšie uviesť v rámci feedbacku k tomuto úprimnému otvorenému článku a knihe. ;-)

Comments are closed.